Školní řád (platný od 1.9.2020)

Ředitelka Mateřské školy Řitka, okres Praha západ vydává po projednání v pedagogické radě školní řád, zpracovaný v souladu se zákonem č.561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) ve znění pozdějších předpisů (dále jen „školský zákon“) a vyhláškou č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „vyhláška“). Školní řád je závazný pro všechny děti mateřské školy, jejich zákonné zástupce a všechny zaměstnance školy a je platný i pro akce související s výchovně vzdělávací činnosti školy, které se uskutečňují mimo budovu školy.

Podrobné znění naleznete v příloze.
  • Přečteno: 308

Nabídka pro rodiče

Vážení rodiče, v současné situaci, kdy je velká porce starostí o děti na vás nebo na ostatních členech domácnosti, nabízíme  několik návodů, jak zabavit děti v jejich volném čase. Např. cvičení na jemnou motoriku, nebo dechová a relaxační cvičení ap.

• Přečteno: 450

Personální zajištění

Ředitelka Lenka Rathausová
Učitelky 1.tř.

Dana Jará

Jaroslava Zákorová DiS

Simona Vinická

Učitelky 2. tř.

Lenka Rathausová

Miroslava Kubová

Vedoucí ŠJ Ivana Myslivečková
Školnice Alena Wurmová
Uklízečka Alena Petkaničová
Hospodářka Jiřina Bartůňková
Kuchařka Marcela Sudová

Výchovnou práci s dětmi provádí ředitelka, zastupující učitelka a učitelky.

O provoz školy se stará školnice a uklízečka.

Stravování dětí zajišťuje vedoucí školní jídelny, hospodářka a kuchařka.

MŠ spolupracuje s dětskou lékařkou  Mudr. Novákovou a Mudr. Štěpánkovou

• Přečteno: 1564

V této mimořáné době Vám nabízíme tyto zajímavé možnosti pro vyžití Vašich dětí

V naší mateřské škole najdete útulné prostředí

blackboard 1299841 640

Při hře s dětmi rozvíjíme :

• citový život dětí, iniciativu
  • tvořivost, výtvarné dovednosti
  • pracovní návyky
  • rozumové schopnosti, paměť a řeč.

Upevňujeme:

• zdraví, hygienické návyky
  • společenské chování
  • kulturu stolování

Vytváříme:

• povědomí o zdraví
  • ekologii a významu přírody pro život člověka.

Hlavním cílem naší mateřské školy je poskytovat dětem odbornou péči s podnětným a obsahově bohatým programem, zaměřeným především na samostatnost, sebevyjádření, získání vzdělávacích dovedností a poznávání hravou nenásilnou formou, sociální výchovu a rozvoj intelektu a řeči. Od školního roku 2001/2002 jsme se zaměřili na seznámení dětí se škodlivým působením omamných látek a drog - zahrnutím pohádek a příběhů, sledování "protidrogových" večerníčků, divadelní scénky s maňásky.

Vzdělávací program je uskutečňován formou spontánních, řízených, relaxačních i odpočinkových činností, též využíváme koncentrační program pro děti s odloženou školní docházkou. Mezi nadstandartní aktivity, které škola poskytuje za úplatu patří:

• předplavecká výuka
  • seznámení s anglickým jazykem
  • divadelní představení
  • výlety a zábavná odpoledne.

Naši mateřskou školu mohou navštěvovat všechny děti ve věku od 3-6 let, jejichž rodiče projeví zájem o náš vzdělávací program.

• Přečteno: 13833

Školní vzdělávací program 2019-2020

Školní vzdělávací program "Hrajeme si celý rok" byl zpracován ve školním roce 2001/2002. Vznikl podle Rámcového programu pro předškolní vzdělávání, vydaného v souladu s § 12 odst. 1 zákona č. 564/1990 Sb., na základě dlouhodobé profilace školy, výchovně vzdělávacích výsledků, dosažených ve školním roce 2001/2002 a v souladu s ročním plánem pro školní rok 2001/2002.

Na základě doporučení České školní inspekce byl vytvořen ve školním roce 2007/2008 nový ŠVP - s názvem "Duhová školka", kde jsou specifické vzdělávací cíle rozděleny do 5 barev duhy.To umožní pedagogům v třídním programu kontrolu, díky barevnému grafickému znázornění, zda byly v týdenních výchovně vzdělávacích blocích specifické vzdělávací cíle vyvážené.

Číst dál: Školní vzdělávací program 2019-2020

Ředitelka MŠ : Lenka Rathausová
Kapacita MŠ :  2 třídy, celkem 48 dětí
Provoz MŠ :  6:45 – 16:45
Platby školného a stravného se provádí v hotovosti,  nebo bezhotovostní platbou vždy do 15. v měsíci.

Mohlo by Vás zajímat

Obec Řitka