V naší mateřské škole najdete útulné prostředí

Při hře s dětmi rozvíjíme :skola2023

• citový život dětí, iniciativu
  • tvořivost, výtvarné dovednosti
  • pracovní návyky
  • rozumové schopnosti, paměť a řeč.

Upevňujeme:

• zdraví, hygienické návyky
  • společenské chování
  • kulturu stolování

Vytváříme:

• povědomí o zdraví
  • ekologii a významu přírody pro život člověka.

Hlavním cílem naší mateřské školy je poskytovat dětem odbornou péči s podnětným a obsahově bohatým programem, zaměřeným především na samostatnost, sebevyjádření, získání vzdělávacích dovedností a poznávání hravou nenásilnou formou, sociální výchovu a rozvoj intelektu a řeči. Od školního roku 2001/2002 jsme se zaměřili na seznámení dětí se škodlivým působením omamných látek a drog - zahrnutím pohádek a příběhů, sledování "protidrogových" večerníčků, divadelní scénky s maňásky.

Vzdělávací program je uskutečňován formou spontánních, řízených, relaxačních i odpočinkových činností, též využíváme koncentrační program pro děti s odloženou školní docházkou. Mezi nadstandartní aktivity, které škola poskytuje za úplatu patří:

• předplavecká výuka
  • seznámení s anglickým jazykem
  • divadelní představení
  • výlety a zábavná odpoledne.

Naši mateřskou školu mohou navštěvovat všechny děti ve věku od 3-6 let, jejichž rodiče projeví zájem o náš vzdělávací program.